BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGasBendri pastebėjimai apie paslaugas

2017-07-25

PROFILIUOTOS SKARDOS ĮRENGIMO TECHNOLOGINIO PROCESO APRAŠYMAS STOGO MONTAVIME

Statomas pastatas turi dvi skirtingas stogo konstrukcijas - apšiltintas šlaitinis ir neapšiltintas šlaitinis. Stogo įrensimo darbai prasideda gegužės 17 dreną ir pasibaigia birželio 11dieną.Tokiu būdu darbai trunka 19,5 darbo dienaų. Normatyvinės darbo sąnaudos šiam darbui 89.35 žm.d.,o pianuojamos(pagai technologinę kortelę) 79 žm.d..
Darbus atlieka dvi brigados, viena brigada- stogdengiai, kita- apdailininkai. Pirma brigada vygdo visų medinių elementų, izoliacinių plėvelių, termoizoliacijos, bei dangos ir latakų surinkimą, montavimą, tvirtinimą. Antra brigada vykdo gipskartonio montavimą.
Gegnių ir stygų montavimas trunka 4 dienas.
Mediena stogo konstrukcijai antros rūšies, drėgnumas nedidesnis kaip 23 procentai. Mediena apdorojama antiseptikais ir antipirėnais. Gegnės statomos kas 600mm ir sutvirtinamos stygomis, bei standumo ryšiais.
Sumontavus gegnes su stygomis, įrengiamiama vėjo izoliacija. Plėvelė tvirtinama išilginiais grebėstais, klurie prikalami vinimis ant gegnių. Išilginiai grebėstų paskirtis- ventiliuojamas oro tarpas.
Vėjo izoliacijos ir išilginių grebestų montavimas užtrunka1 darbo dieną.
Įrengus išilginius gtrebėstus, tvirtinami skersiniai grebėstai,
Grebėstai gaminami iš plonalakščio cinkuoto plieno, lakšto storis 0,7 mm.
Abu tipai yra 32 mm aukščio, kas leidžia, reikalui esant, kaip papildomą medžiagą naudoti standartinio storio lentas.
Vėdinami grebėstai pakeičia grebėstavimo lentas. Grebėstų šoninių briaunų perforavimas užtikrina oro judėjimą po stogo lakštais ir drėgmės pašalinimą kartu su oru per angas kraige ir karnize.
Grebėstas tvirtinamas prie medinių gegnių paprastomis cinkuotomis vinimis per abi apatines lentynėles. Atstumas tarp grebėstų 400mm.
Profiliuoti lakštai tvirtinami prie grebėstų Įprastiniais dangos sraigtais arba sraigtais lakštinio plieno sujungimui. Naudojant lakštus ant plieninio grebėsto, reikia naudoti garsą izoliuojančią juostą, klojamą per vidurį profilio nuo kraigo iki karnizo. Juosta slopina vibraciją ir triukšmą, kurį iššaukia vėjas.
Grebėstus galima jungti, užleidžiant vieną ant kito, ant gegnės, tvirtinant juos tiesiai prie gegnės. Grebėstai galimi jungti ir tarpe tarp gegnių. Šiuo atveju tarpusavyje sutvirtinamos šoninės grebėsto sienelės.
Naujo namo grebėstai turi išsikišti ne mažiau 20 cm nuo stogo galo, tuo būdu garantuojamas patikimas skersinių ilginių tvirtinimas. išilginiai tašeliai tvirtinami iš grebėsto apačios.
Čerpinio profilio priekiniam karnize po pirmu grebėstu dedamos 10-15 mm tarpinės.

Pirmiausia reikia prikalti grebėstą palengva ir tik po patikrinimo ar taisiklingai įrengtas grebėstavimas, laisvai sudėliojant eilę čerpių ir pašalinant nelygumus, grebėstai galutinai prikalami.
Metalinių grebėstų įrengimas užtrunka 2 darbo dienas.
Profiliuotos skardos lakštai montuojami ir iš dešinėi į kairę, ir iš kairės įdešinę. Montavimą būtina pradėti nuo krašto. Lakštai dedami statmenai karnizo. Pirmąji lakštą montuoti reikia ypatingai kruopščiai, nes atsiradusią čia paklaidą, toliau ištaisyti bus labai sunku. Patikrinus pirmąjį lapą jį iš karto tvirtinti. Dangos lapai tvirtinami sraigtais tokia tvarka: karnizo vietoje kas “antrą bangą bangos papėdėje” “(taip pat tvirtinamas lapas, jeigu sujungimas yra išilgai stogo, tik sraigtai (sukami pakopos papėdėje kas antrą bangą). Kai lapai sujungiami skersai stogo, tai sraigtai įsukami bangos viršuje pakopos papėdėje. Bendras sraigtų skaičius yra 6vnt i lm.. Varžtas turi būti su minkšta, hermetizuojančia poveržle. Tvitinant varžtais labai patogu naudoti specia¬lią, galvutę elektriniam grąžtui.

Iš karto netvirtinti kiekvieno lapo pastoviai. Sumontavus lakštus galima vaikščioti tik tose vietose, kur yra grebėstai ir tik bangos papėdėje. Vietoje, kur stogas yra laisvas prie Šoninės lentos tvirtinama šoninė juostelė. Juostelės užleidžiamos 100 mm, kas 300 mm įsukami sraigtai
Varžtas turi būti su minkšta, hermetizuojančia poveržle.

Jeigu reikia reikia profiliuotus lakštus galima kirpti žirklėmis, arba rankiniu pjūklu metalui pjauti. Esant reikalui, atpjauti kampe naudoti elektrinį pjūklą su su dantukais iš kietojo metalo. Jokiu būdu negalima naudoti diskų iš karborundo. Jeigu pjaustant ant paviršiaus lieka metalo pjuvenos, jas reikia pašalinti šepečiu (pjuvenos pradeda rudyti ir gadina paviršių). Nupjautas kraštas apdirbamas dilde. Jeigu lapas yra purvinas, tai jį reikia nuplauti paprastomis skalbimo priemonėmis. Draudžiama naudoti organinius tirpiklius, nes jie gali sugadinti padengimą. Montuojant ar pernešant lapus atsiradusius įbrėžimus reikia uždažyti dažais, kurių spalva tokia pati kaip ir lakštų.
Profiliuotų skardos lakštų montavimo trukmė 3.5 dienos.
Kraigo įrengimas
Įrengiant kraigą, difuzinę plėvelę reikia užleisti ant vieno ir kito stogo šlaito 200mm. viršutinio grebėsto tašelis tvirtinamas 25-40mm atstumu nuo kraiginės lentos krašto. Pritvirtinus viršutinį grebėsto tašelį, tvirtinama kraiginė lenta. Kraiginės lentos aukštis turi būti toks, kad metalinė kraiginė čerpė gulėtų ant kraiginės lentos ir ant viršutinės eilės čerpių. Kraigo gale tvirtinama kraiginė galinė čerpė. Kraiginės čerpės persidengia viena su kita 50-90mm.
Sumontavus stogo dangą įrengiama termoizoliacija. Iki montavimo pakuotė turi būti uždaryta, o plokščių briaunos būtų apsaugotos nuo įplėšimų.
Izoliaciją reikia montuoti tokiu būdu, kad ji standžiai prisiglaustų prie aplinkinių konstrukcijų paviršių ir viena prie kitos. Teisingas yra toks izoliacijos storis, kai izoliuojama ertmė pilnai užpildoma. Labia svarbu, kad teisingai būtų parenkamas šilumos izoliacijos plotis, kuris turi būti 10-20mm didesnis už atstumą tarp gegnių. Per siaura izoliacinė medžiaga palieka plyšius izoliacijos sluoksnyje, o kai termoizoliacija perspaudžiama, pablogėja jos izoliacinės savybės
Izoliacines medžiagas reikia saugoti nuo lietaus, vėjo, sniego ir smūgių poveikių. Jeigu izoliacijos sandėliuojamos atviroje vietoje, tai jas reikia pakelti nuo grunto, sukraunant ant padėklo.
Termoizoliacija montuojama 6 dienas.
Įrengus termoizoliaciją, tvirtinama garo izoliacija ir mediniai tašai. Darbų trukmė1.5 dienos.
Ant garo izoliacijos įrengiama apdaila iš gipskartonio, kurio įrengimą atlieka kita 4 darbininkų brigada. Darbai trunka 2 dienas. Lygegrečiai su jais du darbininkai kabina latakus 0.5 dienos.

remtasi šaltiniu: KERAMINIŲ ČERPIŲ ĮRENGIMO TECHNOLOGINIO PROCESO APRAŠYMAS MONTUOJANT STOGĄ

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »